Wnioski o dofinansowanie mogą składać osoby fizyczne lub prawne, zameldowane lub prowadzące działalność na obszarze LGD tj. gmin: Świecie, Bukowiec, Nowe, Warlubie, Drzycim, Jeżewo.
Wysokość dostępnych środków w ramach następujących działań wynosi:
Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie:
Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”,
ul. Chmielniki 2b, 86-100 Świecie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00,
w terminie od 17 do 31 marca 2014 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru, w tym kryteria wyboru operacji i wykaz niezbędnych dokumentów wraz z formularzem wniosku o przyznanie pomocy dostępne są w biurze LGD oraz na stronie http://www.lgdswiecie.pl/
Poniżej znajdą państwo wzory kart, dokumentów, niezbędnych do złożenia w ramach konkursu:
DOKUMENTY KONKURSOWE <kliknij, dla operacji „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.
DOKUMENTY KONKURSOWE <kliknij, dla operacji „Małe projekty”.
DOKUMENTY KONKURSOWE <kliknij, dla operacji „Odnowa i rozwój wsi”.
DOKUMENTY KONKURSOWE <kliknij, dla operacji „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.
INFORMACJE UŁATWIAJĄCE SKORZYSTANIE ZE WSPARCIA
Działanie TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIĘBIORSTW przeznaczone jest na operacje obejmujące inwestycje związane z podejmowaniem lub wykonywaniem działalności gospodarczej.
Działanie to ma za zadanie przyczynić się do wzrostu konkurencyjności gospodarczej obszarów wiejskich, rozwoju przedsiębiorczości i rynku pracy, a co za tym idzie – wzrostu zatrudnienia.
O dofinansowanie w ramach tego działania mogą ubiegać się:
- osoby fizyczne, osoby prawne - podejmujące lub prowadzące działalność gospodarczą,
- spółki prawa handlowego nieposiadające osobowości prawnej, wspólnicy spółek cywilnych - prowadzące(y) działalność gospodarczą,
Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji, czyli takich, które, zaliczyć można do kosztów związanych bezpośrednio z przygotowaniem i realizacją projektu, maksymalne dofinansowanie wynosi 300 tys. zł na jednego beneficjenta.
Działanie ROŻNICOWANIE W KIERUNKU DZIAŁALNOŚCI NIEROLICZNEJ jest działaniem przeznaczonym na inwestycje związane z podejmowaniem lub wykonywaniem wspieranej działalności nierolniczej (gospodarczej).
Dotację mogą być udzielane z tytułu operacji związanych z podejmowaniem lub wykonywaniem działalności w zakresie: usług dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa, usług dla ludności, sprzedaży hurtowej i detalicznej, rzemiosła lub rękodzielnictwa, robót i usług budowlanych oraz instalacyjnych, usług turystycznych oraz związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem, usług transportowych, usług komunalnych, przetwórstwa produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych, magazynowania lub przechowywania towarów, wytwarzania produktów energetycznych z biomasy, rachunkowości, doradztwa lub usług informatycznych.
O dofinansowanie w ramach tego działania może ubiegać się:
- rolnik lub jego domownik w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników,
- lub małżonek tego rolnika.
Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji, czyli takich, które, zaliczyć można do kosztów związanych bezpośrednio z przygotowaniem i realizacją projektu, maksymalne dofinansowanie wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta.